piątek, 16 września 2016

KUL, Malinowy Dwór, Nadleśnictwo Lutowiska

Obecny tydzień będę kończyła świetnymi gadżetami otrzymanymi aż od trzech ciekawych miejsc. Jednej paczki nie spodziewałam się i jestem niezwykle zaskoczona przesłanymi gadżetami, które nieczęsto się zdarzają.

1.Malinowy dwór:
-2 balony
-zapałki
-długopis
-ulotka


Jest to już druga wysyłka od hotelu i bardzo chciałabym podziękować za otrzymane gadżety. Jeśli jesteście zainteresowani hotelem możecie zobaczyć recenzję w poprzednio napisanym poście.

Na chwilę obecną zapraszam Was na http://www.malinowydwor.pl/


2.Nadleśnictwo Lutowiska:
-płyta z wirtualnym spacerem
-pocztówka


Nadleśnictwo Lutowiska zarządza w imieniu Skarbu Państwa lasami państwowymi na powierzchni 20 790 ha, położonymi w sercu Bieszczadów. Zajmowany teren jest podzielony na dwa obręby leśne: Lutowiska (9 leśnictw - 13 969 ha) oraz Dwernik (5 leśnictw - 6 821 ha).
Na terenie Nadleśnictwa panuje klimat górski z rocznymi opadami ok. 1000 mm, występującymi głównie w miesiącach letnich. Okres wegetacyjny trwa 180 dni.
Geologicznie obszar zalicza się do Karpat Fliszowych, zbudowanych z warstw krośnieńskich. Wytworzyły się na nich gleby brunatne, miejscami silnie szkieletowe.
Lasy Nadleśnictwa leżą w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Sanu i Wschodniobeskidzkiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Park Krajobrazowy Doliny Sanu jest otuliną Bieszczadzkiego Parku Narodowego i razem z nim wchodzi w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie".

Na terenie Nadleśnictwa utworzono trzy rezerwaty przyrody: „Hulskie im. Stefana Myczkowskiego" - 190 ha, „Krywe" - 512 ha i „Śnieżyca wiosenna w Dwerniczku" - 4,94 ha. Uznano wiele pomników przyrody ożywionej (drzewa) i nieożywionej (szczyty, jaskinie, odkrywki skalne i wodospady).



3. KUL;
-2 smycze
-brelok
-2 notesiki
-koszulka
-długopis
-7 zawieszek na drzwi
-pocztówka z pozdrowieniami
-2 informatory
-elastyczna opaska odblaskowa 


KUL powstał w 1918 r. w Lublinie z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego, który został pierwszym rektorem, dając początek największemu ośrodkowi akademickiemu we wschodniej Polsce. Od początków istnienia zadaniem Uczelni jest służba Bogu i Ojczyźnie - Deo et Patriae.
Jest ważnym ośrodkiem myśli katolickiej i jako najstarszy katolicki uniwersytet w Europie Środkowo-Wschodniej od blisko 100 lat tworzy krajobraz naukowo-kulturalny w Polsce i za granicą. 
Ks. Idzi Radziszewski, założyciel i pierwszy rektor KUL, wybrał na Patrona Uniwersytetu Najświętsze Serce Jezusa i umieścił Je wraz z orłem w pieczęci Uczelni. W dzień święta Serca Jezusowego Uniwersytet obchodzi Święto Patronalne.

Co warto zobaczyć w KUL?:
-malowniczy dziedziniec z odsłoniętym w 1983 roku pomnikiem dwóch wybitnych Polaków związanych z Uczelnią- Jana  Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego 
-Muzeum Uniwersyteckie Historii KUL
-korytarze Głównego Gmachu
-gmach Collegium Ioannis Pauli II
Collegium Norwidianum- budynek dydaktyczny Wydziału Nauk Społecznych, przed którego gmachem znajduje się pomniki Cypriana Norwida
-Centrum Transferu Wiedzy- budynek w pełni przystosowany do kształcenia studentów na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem innowacyjnych metod nauczania i prowadzenia badań
-Kościół Akademicki
-gmach Collegium Iuridicum
-Bibliotekę Uniwersytecką KUL

Uniwersytet oferuje studentom studia:
-I stopnia- licencjackie i inżynierskie
-jednolite magisterskie
-II stopnia- uzupełniające magisterskie
-podyplomowe
-III stopnia- doktoranckie

W ofercie znajduje się wiele atrakcyjnych kierunków, np. administracja, architektura krajobrazu, bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ekonomia, filologia angielska, filozofia, historia, informatyka, krajoznawstwo i turystyka kulturowa, matematyka, muzykologia, pedagogika, pedagogika specjalna, praca socjalna SW, prawo SW, prawo kanoniczne, retoryka stosowana, stosunki międzynarodowe, wiedza o teatrze i wiele innych.

Zapraszam do odwiedzenia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II 


Bardzo chciałabym podziękować za przesłane gadżety ;-)  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz